Chip Tuning Nedir?

Chip Tuning; aracın stok hızından daha fazla hız ve verim almanızın yanı sıra yakıt tasarrufu, üstün performans elde etmenizi sağlayan bir uygulamadır.Araç Performansını yükseltmek isteyen müşterilerimize Araç Yazılımı hizmetini profesyonel ve alanında uzman ekibimiz ile gerçekleştiriyoruz.Günümüzde çoğu firma daha önceden uyguladıkları Chip Tuning uygulamalarında önceden kullandıkları dosyaları kopyalayarak yapmaktadır. Demirkıran ECU olarak aracın flashında bulunan dosyayı okumadan önce aracınızın evveliyatını kontrol ederek ve km değerlerine dikkat ederek işlemlere başlamaktayız. Chip Tuning uygulamasını yapmak isteyenlerin çoğunlukla kafasına takılan bir takım soru işaretleri olduğunun farkındayız. Ayrıca sitemiz üzerinden Chip Tuning Hesaplama hizmetimizi kullanabilir, Chip Tuning sonrası araç performansınızı gözlemleyebilirsiniz.
 

Aslında Chip Tuning Araçların elektronik kontrol ünitesinden yani motor beyninden (ECU) bilgilerin alınıp bilgisayar ortamında düzenlenip sonrasında tekrardan motor beynine yazılması bir Chip Tuning işlemidir.

 

Chip tuning tehlikeli mi?


Chip Tuning uygulaması doğru değerler girilmediğinde yarardan çok zarara yol açar. Chip Tuning uygulamasını yaptıracağınız firmanın daha önceden yaptığı işleri ve aldığı yorumları dikkate almalısınız Chip Tuning uygulamasında çoğunlukla turbo ayarlarının oynandığını söylerler aslında çoğu firmada bunu yapar. Sadece turbo ayarı ile oynamak hibrit turbo uygulaması yaptırmaktan farksızdır hatta hibrit turbo daha faydalıdır. Gerçek Chip Tuning uygulaması ise turbodan tutun yakıt işeme ayarlarına kadar egzoz sıcaklığı kontrolüne kadar limitler ile oynanarak yapılandır aksi taktirde diğer parçalar size sıkıntı çıkarabilir.

 

Chip Tuning ile aracımda neler değişir?


Chip Tuning aracınızın hız ve tork değerlerinde göz ile görülür bir güç, performans hissedersiniz. Aracınız yokuş çıkarken daha az performans harcamadığınız için yakıt tasarrufu yaşamanıza neden olacaktır. Doğru bir işlem yaptırdığınız taktirde aracınızın ömrünü uzatması da kaçınılmazdır. İstanbulda Chip Tuning yaptırmak istiyorsanız sizde Chip Tuning İstanbul bayimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Chip Tuning Uygulaması nasıl Uygulanır?


Aracın Motor beynini Obd veya direkt motor beyini sökerek okunur. Bazı cihazlar beyin kapağını açmanızı ister elimizde olan yeni nesil cihazlar ile beyin kapağını açtırmadan hatta beyini sökmenize gerek kalmadan içerideki yazılımı okumamızı sağlıyor. Okuduktan sonra bilgisayar ile içerideki değerler ile oynayıp tekrardan beyine yazıyoruz bu şekilde Chip Tuning uygulaması gerçekleşir.

-- Chip Tuning Bayiliği almak için bölgenizde bayimiz yok ise Chip Tuning Bayilik Alma konusunda iletişime geçebilir veya sitemizden bayilik başvuru formu doldurabilirsiniz.