DPF (Dizel Partikül Filtresi) nedir ?

Dpf İptali yaptırmak isteyen kişiler firmamızı tercih etmektedirler.

Dizel Partikül Filtresi; Dizel motorlu araçlarının yakıtının yanmasından dolayı meydana gelen partikül parçacıklarını ortadan kaldırmak veya azaltmak için kullanılan bir filtredir.Firmamız DPF Arıza Çözümü konusunda yardımcı olmaktadır.Günümüzde çoğu firma daha önceden uyguladıkları Dizel Partikül Filtresi Arıza Çözümü sorunlarında her araca hemen hemen aynı veya benzer çözümler sağlamaktadırlar. Egr Partikül Servisi olarak aracınıza bir uygulama yapmadan önce aracın geçmiş sorunlarını kontrol ederek ve arıza kodların dikkate alarak işlemlere başlamaktayız. Dizel Partikül Filtresi ile ilgili araçlarında uygulama yapmak isteyenlerin süreç ve ilerleyen zamanla alakalı herhangi bir şüphe duymadan araçlarının nasıl sorunsuz çalışmaya devam edeceğini bilmeleri gerekir.
 

Aslında Dizel Partikül Filtresi bulunan araçlardaki sensörlerin arıza kodlarıyla sorunu bildirmesi neticesinde araca doğru çözüm yöntemini uygulayarak aracın motor ömrünü uzatıp gerçek performansına getirmek Dizel Partikül Filtresi çözümüdür.

 

Dpf Arızası (Dizel Partikül Filtresi Arızası) Belirtileri?


Dizel Partikül Filtresi Arızasında ortaya çıkan problemler;

  1. Araç Çekiş Düşer
  2. Aracınızda Yakın Tüketimi Artar
  3. Gösterge Panelinde Arıza lambası yanar
  4. Araçta Turbo yağlanmasına neden olur
  5. Egzoz çıkışında Duman Atmasına sebep olur

Beklenmedik Problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz..

 

Dizel Partikül Filtresi çözüm yöntemleri ?


*Dizel Partikül Filtresi Değişimi: Maliyetli ve tekrar etme ihtimalinin yüksek olduğu bir çözüm yöntemidir.

*Dizel Partikül Filtresi Temizliği: Dizel Partikül Filtresinin sökülüp içerisinin temizlenip tekrar yerine takılma işlemidir. Tekrar aynı sorun yakın zamanda yaşama ihtimaliniz çok yüksektir.

*Dizel Partikül Filtresi İptali:. Partikül Filtresi Arızası olan müşterilerde Dizel Partikül Filtresi hem motor beyninden hem de mekanik olarak ortadan kalkacağı için sorunun en net çözümüdür.Partikül Filtresi İptali yaptırmak en net çözümdür.

Dizel Partikül Filtresi Uygulaması nasıl yapılır?


*Dizel Partikül Filtresi Değişimi: Parça orijinal, yan sanayi veya çıkma olarak tedarik edilir araçta mevcut bulunan filtre ile değiştirilir. Maliyetli ve kesin çözüm olmamasından dolayı çok tercih edilmeyen bir yöntemdir.

* Dizel Partikül Filtresi Temizliği: Dizel Partikül Filtresinin sökülüp içerisinin temizlenip tekrar yerine takılma işlemidir. Tekrar aynı sorun yakın zamanda yaşama ihtimaliniz çok yüksektir.

*Dizel Partikül Filtresi İptali: Yazılım ile aracın motor beyninden Dizel Partikül Filtresini kaldırıp sonrasında mekanik olarak filtrenin içinin boşaltıldığı işlemdir.