Günümüzde çoğu araçta hız limiti bulunmaktadır. Bunların arasında çoğunlukla ticari araçlarda bulunmaktadırlar. Hız limiti iptali uygulaması araç performansını ve yakıt tasarrufunu tetikleyen bir uygulama değildir. Araç performans artışını ve yakıt tasarrufunu sağlayan uygulama chip tuning uygulamasıdır. Hız limiti iptalinde araç beyini (ECU) okunur ve gerekli uygulamalar yapıldıktan sonra araca uygulanır ve böylece hız limiti iptali gerçekleşir.

 

HIZ LİMİTİ İPTALİ ZARARLIMIDIR ?

Hız Limiti İptali, kesinlikle zararlı değildir. Hız limitleri 90-130-230 gibi üst sınırlarda olabilir. Sadece aracın sabit olduğu limiti kaldırmaktayız.

 

HIZ LİMİTİ İPTALİ NASI YAPILIR?

Hız limit iptali işleminde beyindeki yazılım özel cihazlarla okunmaktadır. Her araca özel yazılımla hız sınırı iptal edilmekte ve yeni yazılım beyine yüklenmektedir. Bu işlem sırasında araç beyini sökülmez ve araç beyini zarar görmez. Bu nedenden dolayı garantisi bozulmaz. Ama piyasada hız limiti iptali yapan çok fazla sayıda oto tamircisi yapmaya çalışmakta ve yazılım konusunda yetersiz oldukları için araç beyinine zarar vermektedirler. Hız limit iptalini profesyonel servislere yaptırmalısınız. Firmamız gelişen bu sektörde sürekli kendisini yenileyerek tüm cihazlara ve çözümlere hakimdir.